Zaměření a mapování stromů v Singapuru

Singapur se svými téměř 6 miliony obyvatel, známý též jako Zahradní Město, sdílí své ulice a parky s více než 2 miliony stromů, z nichž je 2000 původních. Místní prodejce značky GeoSLAM byl kontaktován singapurským arboristickým týmem, který se pustil do projektu mapování a dokumentování všech stromů města.

Před prezentací systému ZEB Discovery tým arboristů laserové skenování nepoužíval a ani neznal. Praktická ukázka umožnila vyhodnotit rychlost a efektivitu sběru dat ve srovnání s manuálním měřením.

Ihned po zpracování výsledků měli arboristé jasno, rychlost a efektivita mobilního mapování by výrazně pomohla projektu, proto tým arboristů začlenil zařízení do svého pracovního postupu a používá ho k plné spokojenosti dodnes.

Kromě výšky a obvodu stromů se tým zvláště zajímal o umístění stromů ve vztahu k budovám. Díky přesným pozičním údajům ze ZEB Discovery může město vylepšit svůj program údržby, protože dokáže snadno identifikovat vysoce rizikové stromy a například snížit pojistné události.

Zjistěte i vy, jak může ZEB Discovery pomoci s vašimi lesnickými projekty.

Share your thoughts