Flexibilita a možnosti mobilního laserového skenování GeoSLAM

V tomto webinaru představuje pan Tomáš Blaha, regionální zástupce společnosti GeoSLAM, strategické spojení společností GeoSLAM a PointCab, v detailech se pak věnuje možnostem využití mobilního laserového skeneru GeoSLAM ZEB Horizon a flexibilitě, kterou nabízí v rámci mobilního laserového skenování v různých situacích.

Prezentovány jsou možnosti umístění skeneru GeoSLAM ZEB Horizon na různé mobilní platformy, jako je například umístění na UAV, automobil nebo na záda operátora.

Flexibilitu použití také násobí možnost umístění skeneru na 5m teleskopickou tyč a skenovat tak obtížně přístupná místa. Jednou z dalších možnosti použití je speciální adaptér pro možnost spouštět skener do prohlubních, jeskyni nebo špatně přístupných nádrží.

Dále je prezentován mobilní mapovací systém GeoSLAM ZEB Discovery, který v podstatě kombinuje přesné mračno bodu s panoramatickými snímky ve velmi vysokém rozlišení. Pro zákazníky, kteří již využívají mobilní skener GeoSLAM ZEB Horizon to muže být příležitost výrazně rozšířit možnosti mobilního mapování.

Zmíněn byl také systém GeoSLAM ZEB Locate, což je v principu kombinace mobilního skeneru GeoSLAM ZEB Horizon a GNSS systému pro georeferencování naskenovaných dat do souřadnicového systému S-JTSK.

Share your thoughts